مجله چورنیک

آموزش بستن شال برای مهمانی

بحث زیباتر به نظر رسیدن، همواره مساله مهمی بوده است؛ در راستای این مسئله، افراد همیشه سعی می‌کنند تا پوشش‌ها و استایل‌های خاصی را به دنیا معرفی کنند. آشنایی با استایل‌ها و سبک‌های مختلف، کمک می‌کند تا فرد مطابق با ترندهای روز جهانی، استایلی شیک برای خود بسازد. امروزه شال و روسری جدای از بحث حجاب، به یک پوشش خاص برای افراد تبدیل شده است؛ زیرا در استفاده از آن خلاقیت زیادی به خرج داده می‌شود. تفاوتی ندارد که شما چه نوع شالی استفاده می‌کنید، یا چه استایلی دارید؟ همواره می‌توانید بستن شال خود را به نحو خاصی انجام دهید تا زیباتر به نظر برسید. اما چگونه؟

انواع جنس شال را بهتر بشناسید

نخی

یکی از معروف‌ترین نوع شال، شال نخی است. الیاف نخ از پنبه به دست آمده و به همین دلیل هنگام شست و شو به‌راحتی از آلودگی‌ها پاک می‌شوند. خنک بودن این نوع الیاف بسیار مشهور بوده و به همین دلیل برای تابستان بسیار استفاده می‌شود. پارچه نخی نسبت به سایر الیاف کمتر لیز می‌خورد و با اتو با حرارت کم به راحتی اتو می‌شود.

حریر

نوع دیگری از الیاف بوده که به  لخت و نازک بودن معروف است. قیمت آن کمی بیشتر از نخ  بوده و روی سر بیشتر لیز می‌خورد.

ساتن

این نوع پارچه، کمی براق بوده و برای استفاده در مجالس رسمی بسیار مناسب است.

ابریشمی

الیاف ابریشمی هم به لطیف، سبک و البته مقاوم بودن مشهور هستند. از این نوع شال می‌توانید در تمامی فصول سال استفاده کنید. احتمال چروک شدن الیاف ابریشمی بسیار کم بوده و قیمت آن هم نسبت به انواع دیگر کمی بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *