مجله چورنیک

استایل لولیتا چیست؟

استایل لولیتا (Lolota Style) یا استایل عروسکی، یکی از سبک‌های لباس پوشیدن شخصیت‌های کارتونی است که بسیاری از افراد نیز به آن علاقه زیادی دارند. بیشتر افرادی که می‌خواهند متفاوت باشند یا ظاهری خاص و منحصر به فرد داشته باشند، به این استایل تمایل دارند. سبک Lolita هم مانند سایر استایل‌های اورسایز، هنری، اسمارت کژوال و… است؛ که تا حدودی هم از این استایل‌ها الهام گرفته است.

استایل لولیتا چیست؟

لباس پوشیدن می‌تواند تا حدودی شخصیت هر فرد را معرفی کند. وقتی برای اولین بار با فردی ارتباط برقرار می‌کنید، در واقع این تیپ و سبک لباس پوشیدن اوست که مشخصاتی از شخصیت او را در اختیارتان قرار می‌دهد. به همین دلیل است که هر فردی می‌خواهد با انتخاب یک استایل مناسب، ظاهر بهتری را برای معرفی خود انتخاب کند.

استایل لولیتا یکی از انواع سبک‌های لباس پوشیدن است که شباهت زیادی به شخصیت‌های کارتونی دارد و به نوعی فانتزی محسوب می‌شود. در دنیای مد و فشن این روزها، سبک‌های متنوعی را مشاهده می‌کنیم که دست همه را برای انتخاب بهترین سبک لباس پوشیدن باز می‌گذارد.

لولیتا ظاهری بانمک، دخترانه و کاملا مدرن دارد که از استریت استایل ژاپنی الگوبرداری کرده است. این استایل انواع مختلفی دارد که هر کدام با ویژگی‌های خاصی شناخته شده‌اند. در دنیا این سبک لباس پوشیدن، طرفداران زیادی دارد و در ایران هم بی‌نصیب نمانده است.

ویژگی‌های سبک لباس پوشیدن لولیتا

یکی از مهم‌ترین مشخصات این استایل، همان لباس عروسکی است که با یک پیراهن با دامن چین‌دار و پرحجم شناخته شده است. گاهی در لبه‌های دامن نوارهایی از جنس گیپور می‌دوزند که ظاهر آن را زیباتر و فانتزی‌تر می‌کند. قد این دامن‌ها تا روی زانوست که نه کوتاه و نه بلند محسوب می‌شود.

بالاتنه پیراهن هم می‌تواند یک بلوز آستین بلند یا کوتاه باشد. جوراب بلند یا کوتاه با کفش پاشنه بلند نیز از دیگر ویژگی‌های این سبک لباس پوشیدن است. استفاده از گیره مو، تاج گل، پاپیون، سنجاق سینه و کلاه فانتزی و پرحجم، از ویژگی‌های دیگر این استایل عروسکی است. طرفداران این سبک لباس پوشیدن اغلب دختران نوجوان هستند که به رنگ‌های شاد و یا مشکی علاقه زیادی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *